piątek, 9 października 2009

Mieszkanie w Kungsholmen

Szukając czarno-białych fotek natrafiłam na to wnętrze. Jasno, czysto, naturalnie. Jednym słowem skandynawsko.


źródło:
Designfragment

Kuchnia czarno na białym

A tak dla odmiany, po tych wszystkich białych wnętrzach trochę czerni.
Według specjalistów czarny wskazany jest dla osób niezależnych, opanowanych, pełniących funkcje kierownicze. Sprzyja trwaniu przy własnych opiniach i nieuleganiu presji.

Shoot Factory


źródło: Remodelista

Przemysłowy

Ten loft znalazłam na stronce Beach Studios. Mieści się w poprzemysłowym budynku w Londynie i zamieszkuje go wnętrzarz. Pełen minimal, betonowe posadzki na wysoki połysk plus kilka osobistych dodatków i wnętrze udomowione.
Masters od Kartella


Krzesło Masters zaprojektowane dla Kartella przez dwóch znanych projektantów Philippe Starcka i Eugeni Quitlleta. Do końca nie wiem jaka była idea...czy brak pomysłu jest wystarczającą ideą? Może panowie spotkali się pewnego dnia i powiedzieli : a weźmy Jacobsena, Eamesa i Saarinena i połączmy w jedno i bedziemy mieli hiciora! A może to Kartell chciał mieć odświeżoną wersję "siódekmi" Jacobsena, DSR Eamesa i Tulip Saarinena.
Na stronie Eugeni Quitllet można przeczytać: "The idea come to me like a big discover. A kind of mathematic formula, I put together the three icon silhouettes and look through there it is. Not another chair but a way of looking."
Oceńcie sami czy wam się podoba. Ja i tak wolę oryginały.