poniedziałek, 9 listopada 2009

Hotelowy poniedziałek.

LALALA Arthotel

Od jakiegoś czasu na świecie urządza się hotele w dość niekonwencjonalny sposób. Zatrudniając artystów, powierza się im cztery białe ściany z misją stworzenia oryginalnego wnętrza pokoju hotelowego. Najbardziej znany to Hotel Fox w Kopenhadze, inny to Gladstone w Toronto. A jeśli ktoś będzie w Trójmieście to w LALALA Arthotelu w Sopocie można poczuć podobny klimat.
Zapraszam do oglądania stronek hoteli, poniżej mała zdjęciowa zajawka.

Gladstone Hotel

Gladstone Hotel

W Gladstone Hotel 37 artystów zaprojektowało pokoje hotelowe. Znajdują się tu również, na trzecim i czwartym piętrze, dwa apartamenty. Hotel mieści się w Toronto w Kanadzie i podobnie jak w Hotelu Fox w Kopenhadze nie znajdziecie tu dwóch takich samych pokoi. Na stronie hotelu można obejrzeć pozostałe zdjęcia.


Fox Hotel

Hotel Fox

Wiele osób słyszało o Hotelu Fox i pewnie na niejednym blogu o nim czytaliście. Skoro jednak dzisiaj o hotelach, to postanowiłam wkleić go w [mojepowidoki], gdyż jest to jeden z najbardziej oryginalnych hoteli, jakie kiedykolwiek widziałam. Znajduje się w Kopenhadze, jest tam 61 pokoi zaprojektowanych przez 21 artystów. "Each room is an individual piece of art. From whacky comical styles to strict graphic design. From fantastic street art and Japanese Manga to simply spaced out fantasies. You will find flowers, fairytales, friendly monsters, dreaming creatures, secrets vaults and…".
źródło: Hotel Fox

Design Hotels (TM)

Design Hotels (TM)

Kilka hotelowych fotek ze strony Design Hotels. Jeśli pragniecie hotelu o odpowiednim standarcie to warto tam zajrzeć przed wyjazdem na wakacje. Można tam wybrać hotel i zarezerwować apartament.źródło: Design Hotels