wtorek, 15 grudnia 2009

Sofy Eilersen.

Eilersen

Kilka inspiracji od duńskiego producenta Eilersen. Wspominałam o nich już w "skandynawskich", teraz jest okazja by kilka zdjęć dorzucić. Celem inspiracji wszystkich niezdecydowanych jaką sofę wybrać. Podobno trend "pokaż mi swój hol wejściowy" jest nieaktualny i od jakiegoś czasu "pokaż mi swoją sofę" obowiązuje... zatem, niech was inspiruje...


źródło: Contemporist

Rowery Bartelli

Bartelli Biciclette

Mój pierwszy rower dostałam na komunię. Marzyłam wtedy o kolarzówie, takiej jaką miał sąsiad. Dostałam BMX-a. Z początku trochę zawiedziona byłam, ale potem i tak na nim śmigałam i dobrze to wspominam. Sentyment jednak pozostał.
Jak trafiłam na stronkę Bartelli Biciclette to wprost oczu oderwać nie mogłam od tych cudek. Ich rowery są eleganckie i takie minimalistyczne, aż trudno uwierzyć, że tylko tyle wystarczy by jeździć.

Domenica Sport


Domenica


Mocciosa


Performa Brakeless


Performante Classica


Stoica

White Christmas

Skona hem

Kolejne skandynawskie sköna hem (szw. piękny dom). Białe mieszkanie Karoliny i Joakima. Pełno w nim przedmiotów oddziedziczonych po rodzinie jak również wyszukanych po antykwariatach i targach staroci. Całość tworzy niezwykle eleganckie miejsce do życia. Choć dla mnie za bardzo ten wystrój olśniewa. Brakuje mi w nim domowej spontany. Jakiegoś rozlanego jogurtu czy siatki z biedronki. Taki formalizm.

foto: Per Gunnarsson; źródło: Skona hem