niedziela, 20 grudnia 2009

Jak urządzić 80m ?

Jak urządzić 80 m2? Włoska firma meblowa Poliform, postawiła sobie za zadanie stworzenia miejsca do życia. Tematem i jednocześnie dewizą stało się "My Life in 80m2". Chcieli przez to pokazać, że jakość życia nie musi być wprost proporcjonalna do ilości metrów na których się dzieje.
Podzielam ich pogląd. Jedyne czego mi zabrakło to dodatkowa przestrzeń, która opcjonalnie możne stać się pracownią, pokojem dziecka lub dodatkową sypialnią. I tu zaczynają się schody, bo tak naprawdę to nie problem urządzić 80m dla singla czy pary. Dopiero zorganizowanie niewielkiej przestrzeni dla rodziny z dziećmi staje się wyzwaniem, a w naszych polskich warunkach 2+2 na osiemdziesięciu metrach jest standardem. Ciekawe co na to włoscy projektanci?


Ojeni apartament.

Autoban

Wnętrza do tego apartamentu zaprojektowała turecka pracownia Autoban. Ich realizacje są rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu stylowi, klasycznie eleganckie wnętrza urządzone meblami ich własnego projektu.
Apartamenty mieszczą się w Beyolu, z okien rozciąga się widok na historyczny Stambuł i Bosfor. Mieszkania zostały całkowicie odremontowane i przystosowane do intensywnego trybu życia jego mieszkańców. Wnetrza wyposażone są w lampy i meble projektu Autoban w tym w Deco sofę. W projekcie, podoba mi się kompaktowe podejścia do funkcji i sprytne ukrycie niewielkiego aneksu kuchennego. Jedynie toaleta mnie nie przekonuje, projektanci chcieli by była nowoczesna. Jak dla mnie jest ponura, a przez kolor podświetlenia przypomina bardziej toaletę w jakimś klubie niż domową.
niby zabudowa, a po otwarciu, kuchnia....

...może tylko ilość podziałów troszkę mnie denerwuje, tak to jest spoko.


foto: Engin Aydeniz; źródło: Contemporist

Współczesne łazienki Laufen.

Laufen

Nie zauważyłam ostatnio żadnych nadzwyczajnych trendów w projektowaniu łazienek. Póki co przedstawiam kilka inspiracji szwajcarskiej firmy Laufen.źródło: Contemporist