poniedziałek, 18 stycznia 2010

2009- Rok projektantów cz2.

od lewej: Brave New World-lampa; Casamania; Essay-stół; Allegro Ritmico-lampa; Duemilaotto- kuchnia; Caroline-fotel

Brave New World- to projekt lampy dla holenderskiego moooi. Zaprojektowana przez brytyjskie FreshWest. Lampa wygląda jak układanka z patyczków dla dużych chłopców.

Casamania- jest szafą zaprojektowana przez holenderskiego projektanta Maarten De Ceulaer dla włoskiej Casamanii. Każda walizka jest wykonana ze skóry i dostępna w kilku kolorach.

Essay- został zaprojektowany przez Cecilie Manz przy współpracy z Fritz Hansen.

Allegro Ritmico-to projekt szwajcarskiego Atelir Oi. Produkcję zawdzięcza włoskiemu Foscarini.

Duemilaotto- kuchnia projektu Piero Lissoni dla włoskiego Boffi.

Caroline- tron godny królowej. Popelniła go włoska królowa dizajnu Patricia Urquiola dla B&B Italia.

od lewej: CM05 Habibi- stoliki; Tanis-biurko; Masters-krzesło; Boxplay-kanapa; Patio-łóżko; Woody- regał

CM05 Habbit- to miedziane stolik zaprojektowane przez E15 z niemiec.

Tanis- zaprojektowany przez Pierre Paulin dla francuskiej marki Ligne Roset. To biurko jest dostępne w wersji z blatem z Corianu lub czarnym laminatem, szuflady wykonane są z drzewa orzechowego.

Masters- projektant Philippe Starck, w tym krześle więcej "siódemki" Arne Jacobsena , DSR Eamesów i Tulip chair Eero Saarinena niż samego Starcka. Krzesło powstało dla Kartella.

Boxplay- to sofa stworzona dla Swedese, przez Claesson Koivisto Rune.

Patio-Wibke Braasch, niemiecka projektantka znana ze współpracy z Ikea PS (projekt lampy z liści palmowych) , zaprojektowała kolejny mebel do kolekcji Ikea PS.Łóżko może z powodzeniem stać w pomieszczeniu jak i na tarasie, zapewniając relaks leniuchującym na świeżym powietrzu.

Woody- to regał inspirowany modernizmem, zaprojektowany przez Rolfa Hay.


od lewej: Quilt-fotel; Dekka; 10-Unit System Chair; Clouds; Jagtstolen-fotel

Quilt- fotel zaprojektowany dla Established & Sons przez braci Bouroullec.

Dekka-Jest to rodzaj leżanki, dziennego łóżka. Bardzo prosta, a jednocześnie elegancka i efektowna forma. Przywodzi na myśl arabskie koronki. Zaprojektowana przez Bo Strange, Mortena Kjær Stivegaarda i Sarę Vinter Martinsen. Jej nazwa (Dekka) po arabsku znaczy "miejsce dla więcej niż jeden". Siedzisko dostępne na Fredericia Furniture.

10-Unit System Chair- Krzesło to jest zbudowane z 10 części. Każda pochodzi z recyclingu i ma kształt litery L, dzięki temu można dowolnie kształtować siedzisko składając je z wiekszej lub mniejszej ilości elementów. Projektantem jest japoński architekt i dizajner Shigeru Ban, a producentem Artek.

Clouds- Chmury, to pomysł braci Bouroullec dla duńskiego producenta Kvadrat. Mogą działać jako dekoracjia naścienna lub przegroda akustyczna.

Hunting Chair-Jego twórcą jest Borge Mogensen. Krzesło produkowane jest od 1972r. przez Frederica Furniture i ostatnio przeżywa swój renesans.

źródło: Rum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz