sobota, 16 stycznia 2010

Jadalnia na 7 sposobów.

W stylu vintage.

Stół Bermuda Mega z białego laminatu projektu Thomasa Erikssona zestawiono ze stylizowanymi na vintage krzesłami Grand Prix i lampą Royal Pendant Arne Jacobsena.

W warsztatowym klimacie.

W tym przypadku jadalnia sprawia wrażenie jakby znajdowała się w szklarni lub ogrodowej altanie. Wrażenie to potęguje duże przeszklenie, siermiężny roboczy stół, taborety, metalowe i składane krzesła. Na kredensie duża fotografia Adler & Fresneda (Dorotea winter)

Z włoską fantazją.

Lampa Taraxacum 88 S, zaprojektowana dla Flos przez Achille Castiglioni. Regulowane kinkiety projektu Paolo Rizzatto, również marki Flos, noszą nazwę 265. Stół i krzesła projektu Eero Saarinena dla Knoll, doskonale wpasowują się w taką stylistykę.

Współcześnie prosta.

Kuchnia Boffi. Stół i ławki zaprojektowane zostały przez Tisettanta. Skandynawkiego charakteru wnętrzu dodają lampy Louis Poulsen i owcze skóry.


Elegancka.

To już klasyka. Krzesła projektu Ray i Charles Eames do tego prosty stół i symetrycznie umieszczone lustra. Taki układ daje wrażenie dostojności i autorytetu. Podnosi prestiż. Zastosowanie różnych lamp, biała od Design By Us i zwierciadlana projektu Toma Dixona, sugeruje że nie jest to hotelowe wnętrze.


Skandynawska.

Debowy stół, który wytrzyma wszystko, nawet rozlaną kawę i rozsmarowany po blacie jogurcik.
Krzesła to duńska klasyka "siódemka"Arne Jacobsena. Proste oświetlenie, tu projektu Toma Dixona, choć równie dobrze by prezentowały się lampy z Unique Copenhagen.


W estetyce zen.

Ta jadalnia dla milośników minimalnych środków wyrazu.Kolorystyka biel i czerń. Ograniczenie zdobień, zastosowanie prostych kształtów. Japońska waza a w niej kwitnące gałązki. Wszystko w estetyce zen.

źródło: Rum

1 komentarz:

  1. Naprawde super te jadalnie i każda przez to, że jest inna ma w sobie coś szczególnego!

    OdpowiedzUsuń